jdeme do toho společně 

tešíme se na setkání

image

PaedDr. Dana Studánková

S dětmi pracuje už od základní školy. Vystudovala učitelství pro 1.stupeň na brněnské pedagogické fakultě a přes 20 let učila (více a více neklasicky) na klasické základní škole. Před osmi lety spoluzaložila alternativní školu Prameny v Rousínově. Tady nabrala spoustu zkušeností také s dětmi na domácím vzdělávání. Ověřila si, že se děti obejdou bez různých “školních” vědomostí, ale těžko se jim žije bez bez laskavosti, vzájemného respektu a spolupráce. Na své cestě pokračovala přes Talent Vyškov do Lesní školy Olše, protože učení venku jí baví nejvíc. 
Zajímá se o to, jak měnit školu, aby se v ní děti mohly učit v souladu s fungováním jejich mozku, svobodně, přirozeně, s vlastní motivací a radostí. Absolvovala Diplomový kurz Montessori pedagogiky, kurz Respektovat a být respektován, třísemestrovou Celostní muzikoterapii, letní školy Hejného matematiky, Sfumato-splývavé čtení, Učíme se venku…
Má tři úžasné, už odrostlé děti. Zajímá se o věci mezi nebem a zemí. Ve volném čase je hodně venku, věnuje své permakulturní zahradě, miluje výhledy do krajiny, skály, potoky… Taky spontánní muzicírování, tanec, …

image

Hedvika Mitrovská

Bytost plná energie, kterou vkládá s radostí do svých projektů. Srdcem stále v přírodě na táboře, kde se naučila vše, co v životě potřebuje a sdílí to s nadšením s dětmi i dospělými.

image

Mgr. Ivet Ryšánková

V Olši si užívá čas v přírodě, kde si vše plyne svým vlastním tempem. Je ráda mezi lidmi, kteří to cítí podobně a dělají věci, které jim dávají smysl. Děti ji vrací zpět do „tady a teď“ a učí ji těšit se z „maličkostí“. Chtěla by, aby škola byla pro děti místem, kam se těší a kde to mají rádi. Kde můžou být sami sebou se všemi svými silnými i slabými stránkami.

image

Ing. et Ing. Natálie Presová

Myslím, že kdyby byl dán průchod mé přirozenosti, dělala bych teď nějaké řemeslo :-) No ale když já jsem po základce fakt nevěděla, co bych chtěla dělat! A tak to šlo hlavou.. 
A to je moje hlavní motivace a to, proč mi Olše dává smysl. Nepodupat v sobě to nám vlastní, rozvíjet a zužitkovat těch prvních 16 let života ne jako snažení se napasovat do tabulek a soustředění se na to, co mi nejde, ale jako dobu velkého životního objevování sebe sama. A já k tomu mohu nabídnout chuť se účastnit a vzdělávat s dětmi - fascinuje mě příroda, fyzika, chemie, matematika, hra na hudební nástroje, kutilství, (recy)tvoření všeho druhu a hlavně dětská přirozenost a spontánnost.  

image

Jana Březinová

Žena plná energie, laskavosti a podpory. Se svými dvěma domškoláky všestranně rozvíjí aktivity v Olši. 

image

Kristýna Dvořáková

Vizionářka, věčná optimistka a velký fanda projektu.

image

Jirka Karbula

Pozorující, intuitivní, otevřený, chybující, naslouchající, tázající, silný i jemný, milující…, inspirující se dětmi. 

image

Další podporovaté a příznivci

Děkujeme :-)